Kalkulator opłat

Poniżej znajdą państwo kalkulator, pomagający w szybkim obliczeniu kosztów sprowadzenia zalicytowanego auta. W wyliczeniach zawarte są już wszelkie opłaty i podatki związane z licytacją w szwajcarskich ubezpieczalniach.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem lub poprzez formularz kontaktowy.

Nasza firma nie pobiera procentowej prowizji  od  transakcji, wysokość opłaty w przypadku wygranej aukcji jest zawarta w umowie i jest niezależna od kwoty licytacji,  jeśli gdzie kolwiek i kiedy kolwiek jest mowa o wysokości pobieranej prowizji % jest to prowizja szwajcarskiego eksportera pojazdów

Należność z obu kalkulatorów płatna jest przy odbiorze auta w Polsce.

Kalkulator – koszt licytacji

Tutaj wpisują Państwo kwotę, jaką są Państwo gotowi zalicytować za auto. Kalkulator na tej podstawie doda opłaty związane z zakupem aut w Szwajcarii tj. VAT Szwajcarski, prowizję dla ubezpieczalni itp i zwróci kwotę w złotówkach, jaką w przypadku wygranej licytacji zapłacą Państwo za kupiony pojazd.

Uwagalicytacje i płatności są w frankach,  kwota płacona w złotówkach może się zmienić w dniu dostawy samochodu w zależności od wahań kursu

Jest to kwota jaką są państwo gotowi zapłacić za auto.
CHF

Kalkulator – koszty transportu

Jeśli decydują się Państwo na nasz transport, poniższy kalkulator wyliczy, ile Państwo zapłacą za dowiezienie auta do Polski. W koszt transportu wlicza się: CŁO jeśli auto zostało wyprodukowane poza UE (marki japońskie, koreańskie itp.), VAT płacony przy odprawie na granicy niemieckiej w przypadku pojazdów kupowanych na osobę fizyczną, opłatę 50 euro za odprawę auta na granicy oraz koszt transportu do dowolnego miejsca w Polsce..

UWAGA !!   transport jest wyliczany dla samochodu osobowego dla Polski południowej (poniżej Warszawy). Dla Polski północnej (powyżej Warszawy) oraz pojazdów innych niż sam os prosimy o kontakt telefoniczny.


Deklaracja własnego transportu auta musi odbyć się przed licytacją.

Kalkulator uwzględnia transport tylko samochodu osobowego  na teren od Warszawy w dół.

 

Jest to kwota jaka widnieć będzie na fakturze zakupu auta, na jej podstawie liczone są opłaty graniczne - CŁO i VAT.
CHF


Cło płacimy je tylko od aut wyprodukowanych poza UE (marki koreańskie, japońskie, amerykańskie itp.) Wynosi on 10% od kwoty faktury.
VAT niemiecki płacą osoby fizyczne sprowadzające samochód ze Szwajcarii. Firmy płacą VAT w Polsce w momencie sprzedaży auta. VAT niemiecki wynosi 19% od kwoty faktury powiększonej o ewentualne cło w przypadku aut japońskich, koreańskich itp.